Kam naj z hrano?

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

28. dec 2007 3:11

Visage, če še ni prepozno, ti priporočam tale recept, spečeš pa v pekaču za mafine. Lahko imaš kot prilogo pri kosilu namesto krompirja, za večerni prigrizek, lahko je toplo ali mrzlo - vsakič je odlično.

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=854

 

Pa dober tek!

Dušanka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

28. dec 2007 3:55

Dušanka, si me prehitela. Španska pita, mogoče pa drugi dan pica, in gor naložiš razne salame in sire. Če je tega preveč, pa povabi prijatelje ali otrokove prijatelje na pico, pa jim še naredi kakšno sadno solato ali kupo, in bo otroška veselica na kvadrat.

Če pa ni časa, pa vsako vrsto salam posebej zamrzni, tudi sire, meso....Bo že prav prišlo.

Kyara

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

28. dec 2007 9:06

Nima smisla razglabljat zakaj je ostalo toliko hrane, ker ima vsak svoje razloge. Svetujte prosim še meni kaj naj jutri pripravim za cca 18 ljudi. Pridejo po eni uri, so pa večina moški. Vsako leto se že ponavljam, ponavadi naredim malo narezka, kupim tatarca, sproti popečem kruhke, pa hrenovke v skutnem testu. Imam pa za porabit pršut ter kolač sira. Zdaj pa če mi kdo zna zračunat koliko se bo pojedlo, eni bodo že po kosilu, drugi bodo že malo nacejeni, ker je veseli december....... ann

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

28. dec 2007 9:31

ann ne razmišljaj preveč,kar lepo nareži pršut in sir pa bojo pikali,važno jim bo da se bojo meli fajn in še malo pili... Me pa nekaj drugega zanima,koliko vas ni bilo po trgovinah -recimo pon. 24.12-razen mene seveda....danes sem samo preklopila program na radiu-darila,darila,darila.....ste jih že kupili,joj ne pa kaj mislite....komaj čakam da bo tukaj januar. kuharca37

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

28. dec 2007 9:40

kuharca37 je napisal/a:
Me pa nekaj drugega zanima,koliko vas ni bilo po trgovinah -recimo pon. 24.12-razen mene seveda.... kuharca37
Jaz 24. nisem bila v trgovini, ker sem bila v službi, tako da je šel "mož" samo po kruh in meso. Tudi 31. ne nameravam it, razen po mleko, če dobijo nehomogeniziranega. Darila imam že nekaj časa, razen enega, po tega grem pa danes. Je pa to tema že za drugam. Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 28. dec 2007 09:41:02

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

28. dec 2007 11:08

In zakaj bi 24. naj ne šli v trgovino? Morda 23., ko je bila nedelja? rimljanka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. dec 2007 11:42

Po moje sprašuje zato, ker je bila taaaakšna gneča, po TV so kazali BTC, celo rešilec je moral priti na pomoč in odpeljati najbolj "zagrete" nakupovalce. Zanima jo (vsaj jaz tako razumem), če je SPLOH kdo ostal doma :) Aja, jaz 24. nisem šla v trgovino, grem pa danes. Gneča bo prav gotovo, a kaj morem. Ostankov hrane so pa tudi kužki in muce veseli :) Atina

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

28. dec 2007 12:19

V trgovini nisem bila  od 21.12., danes  moram po par stvari ,v bistvu malenkosti, vendar za dodatek k dobri sarmi se bom že potrudila. 

Ostankov od hrane ni, ker družno s sosedi in prijatelji kar nekako "popikamo".  S količino ne pretiravamo, se pa vedno najde kaj za dodatno narezat.

kobra 1

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. dec 2007 12:27

V trgovini sem bila 22. decembra,  naslednjič šele včeraj 27.  sedaj me pa tam do četrtka po novem letu ne bodo videli. Kar je bilo treba za novo leto, sem vse nabavila včeraj, ko sem lahko koristila 10 % popust, nekaj je šlo v zamrzovalnik, mlečni izdelki imajo dovolj dolg rok trajanja  -  kajti   s o v r a ž i m      l e t a n j e  p o  t r g o v i n a h,  k o  j e  g n e č a   . Sem pa res prej že 14 dni pripravljala spisek za nakup. Gotovo nisem izpustila nič bistvenega, kaj manjšega se pa komot pogreši. Cila

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

28. dec 2007 12:51

Tudi jaz sem bila nazadnje v trgovini 20, naslednjič grem po novem letu.Sveži kruh je na vogalu, pekarna, drugo pa ne rabim. Če zmanjka, ga tudi spečem, pa kakšne žemljice, mleko je v kartonu v kleti, joguri tudi, salame in pršut v hladilniku v družbi s sirom, kislo zelje v glavicah sem včeraj pripeljala svojega iz kleti na ranču, vino tudi, soki domači, malo radenske in kakšen šampanjec se hladijo v kleti, kjer je tudi sadje, krompir.....

Darilca razdeljena, tako da me letos trgovine več sigurno ne vidijo, hehe.

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti